Deníček štěňátek vrhu E/ Diary puppies litter E

dividers.gif

Ahoooooooj,

tak ještě nevím, jak se vlastně  jmenuju, říkaj mi zlatej, mám za krkem takovej bílej ornament, ale prý se mi ztratí. Jsem zlatej, ale Ala říká, že jsem starej uřvanec !!  Nevím sice, co to je, ale asi to bude něco krásnýho a milýho ..

Převzali jsme štafetku po našich starších, kteří už jsou u svých milujících páníčků. Nikoho představovat nemusíme, protože Alu ( to je náš dvojnožec ), stejně jako Janča. Alča a Jirka ( to je ten pán, co s Alou bydlí ) .. haha .. je to její manžel ...  tak ty všechny už znáte.  Narodilo se nás osm, ale jedna ségra bohužel tu dlouhou cestu neustála, takže je nás vlastně sedm krasavců - no spíš 4 karavci a 3 krasavice!

Dneska je nám necelých 7 dní.. to je věk, co ?

Máme za sebou návštěvu u bílejch dvojnožců - teda dvojnožci v bílým plášti, co nám amputovali kus nohy. Dvojnožec říkala, že by se z nás poskládalo ještě další štěně, aspoň papylon, že ty prsty, co nám ufikala, tak ty asi nemají nikde a že se máme dát do klubu francouzáků .. ti prej mají taky 7 prstů … . Bílej dvojnožec nám vysvětlila, že s takovými prsty navíc chodit prostě nemůžeme, musí se to ufiknout a hotovo. Jejda, tuze jsme křičeli !!  Bylo to slyšet až daleko do města, jak jsme řvali. No a potom jsme nemohli spinkat, celou noc jsme fňukali a fňukali a maminka Bovani nás musela s Alou, Jančou a Alčou chlácholit … to bylo príma, prej budeme rozmazlení  … my nevíme, co to je, ale když to říká Ala …  Teď už je to ale dobré, už nás nic nebolí !!  Máme krásný nožičky !!!  Ala nás taky chválí, jak pěkně rosteme, jak papáme, jak jsme šikovní, i maminku chválí.  No, v noci nás zase až tak moc nechválí.

Dneska v noci jsme taky nemohli spát, Ala pěkně nadávala, protože se nám pod oknem mrňouskaly kočky … My sice nevíme, co to je, ale Ala říkala, že  se z mrňouskání narodí ještě větší uřvanci, než jsme my.

No nic, musím končit, protože se nese mlíko a já se musím drát o své místo u cecíku .. juchú..

pe zlaty 5dni str.jpg

Nazdáááárééékkkkk, už  je nám 13 dní ... heeeč ..

dneska píšu já,  prej  krásná holčička, říkaj mi šedina nebo tmavá tlapka..…  nevím proč, ale je to hezký …  prej jsem měla šedou šňůrku na krčku a mám jednu přední tlapičku úplně hnědou.  Jsem fešanda, no prej jsem krásná stejně jako ostatní ségry, říká to naše Ala ..  Ala říká, že jsem nejtlustší štěně ze všech, že jsem tlustoprdka,  ale krásná tlustoprdka a že budu pořádnej macek … nevím sice, co to je, ale líbí se mi to …

Doma není nic  novýho. My se ségrama a bráchama pořád papkáme a nebo spinkáme, jsme prý moc hodní, říká Ala. Moc se nám líbí, když nás naši dvounožci muckají a hladí. Dokonce už koukáme na svět a taky jsem včera olízala ségře fialce celý ucho, no nevím, Ala říkala, že je to ucho, byla to taková neslaná, nemastná placka …  co jí visela z hlavy, no ne, nebojte, nemám zuby, ještě jí tam ta placka pořád visí … zatím …

Taky jsme začali papat mlíčko z takový flaštičky pro panenky, abychom prej  ulevili mamince. Maminka je skvělá, pořád nás hlídá,  olizuje, pořád nás opečovává a budí nás. Když nás vzbudí, tak Ala říkala, že je to jako na slepičím trhu, všecky pištíme a hvízdáme, někteří z nás už i hlídají, no jo!! Ala říkala, že to nemá ještě ani votevřený voči a už to vrčí, úplně z nás jde strach … hahaha…

No a už umíme přechodit bednu, máme velký bydlení a je to velkej kumšt, přechodit bednu, ale Ala říkala, že jsme šikovní…

Tak jo, končím, jdu olízat ucho ještě taky modrobílce … aby jí to nebylo líto… zase někdy papa, Vaše  tmavá tlapka

fen š str.jpg

Ahoojíček…. tak už jsou nám tři týdny ....

tak jsem si vybojoval psaní dnes já, červenej. Už se těším, až mi nebudou říkat červenej, ale jménem, jenom ještě nevím, kterej jsem., ale snad už nám to o víkendu konečně řeknou …  mají si nás totiž přijet vybrat naši noví dvojnožcovi ..

Musím Vám říct, že nás nakrmili takovou žlutou odpornou pastovou tkaničkou, abychom prej neměli červíky, ale  my bychom je tak chtěli … naše Ala nám vysvětlila, co to je, páč jsme to nevěděli, ale Ala říkala, že si vyhrajeme spolu, že je nás dost a červíky za kamarády ať radši nechceme, že to není nic příjemnýho. A když to říká Ala.

Taky už papáme kašičku. Ala nás chce dycky  vyfotit, ale máme velkýho hlada, tak Ala vždycky rozhodne, že prvně se papá a pak fotí, ale když se napapáme, tak nejsme poznat, kterej jsme kterej, tak se fotit zase nedá….. jsme muliny ….Ala to říkala, nevíme sice, co to je, ale mulina se nám líbí … Naši dvojnožci si s námi hrají, říkali, že už nevypadáme jako krtci, ale jako krtkopejskové . Alu jsme včera za to celou ocucali … jo, taky nám rostou zoubky, teda Ala říkala, že jsou to zoubky. Je to takovýho něco tvrdýho v puse! No, naše dvojnožce jsme včera tím tvrdým v puse ožužlávali … a oni jemně křičeli, že to bolí!!!

Taky už spinkáme v noci, Ala nás chválila, že spíme už celou noc. Ale jednu noc jsme řvali a to Ala říkala, že nás asi utopí v řece. Jsme se i báli, protože Ala říkala, že řeka je od nás asi 200m ( chodí se tam koupat naši domácí psi a maminka Bovani ). Vypadalo to v tu chvíli, že i když by Ala šla s námi 7 x k řece, tak by šla ráda ….  tak jsme pak radši přestali řvát, jsme se radši zalekli a pěkně jsme spinkali až do rána. Ale ne, Ala by nás nedala… a říkala, že pláčeme tím horkem, venku jsme měli na teploměru ten večer 39 st ve stínu a nám bylo moooc teplo … 

No nic, musím končit, páč sem leze drzá ségra fialena a snaží se mi urvát to, co mi roste nad zadečkem, musím si hlídat svoji bílou chloubu ..  aúúúú…

Váš doposaváď  červenej …

 

 

4.8.2013 Ahojík,

dneska píšu já, dříve fialová holčička, jak mi říkali, no, říkali mi spíš fialena, ale  teď jsem Eber, jejda, moje nové jméno se mi moc líbí ! Jsem krásná holčička, pěkně zbarvená a moc milounká….…  všici  říkají, že jsme krásní všici ..…  Teď máme za sebou perný víkend, byli u nás  páníčci a vybírali si nás, kdo kam půjde bydlet. Bylo to těžké rozhodování, protože jsme prej všichni jako přes kopírák !  Nevím sice, co to je, ale je to super, takovej kopírák. Já se teď jmenuju Eber, v překladu do maďarštiny to prej to znamená ostražitá a to já jsem, budu dobrá hlídačka své super rodinky.

Jináč jsou nám necelý čtyři týdny a jsme moc šikovní, už nám za těch pár dní vyrostly zoubky a tak koušeme do všeho, do čeho můžeme. No, zatím se okusujeme hlavně všichni navzájem, občas někdo řve, když mu někdo rve ucho, kluci řvou o své  camprdlíčky a nebo ocásek … camprdlíček… co to je ? Ala říkala, že je to, čím chlapečci čúrají… Naši dvojnožci za námi vždycky přiletí a koukají, co se děje … a ten, co toho kousl dělá, že nic, že ho vůbec nekousl a že tady vůbec není .. Ala ale říká, že jsme ale její miláčci, všici, že jsme krásní a moc hodní ..  a že by si nás nejraději nechala … Alu taky okusujeme, když za námi přijde, tak ji ukážeme, jak ji máme moc rádi, zakousneme se jí do všeho, kam dosáhneme. Ala taky říká, že má napiplanou naši kaši i na hlavě .. a to je vážně pravda ..  v práci si prej olupuje i z vlasů naši dobroučkou kašičku … dneska nám už Ala dala na papku i trošku granulek, ale jenom na zkušenou, jestli nám budou chutnat. A jo, byly móóc dobroučký. Brácha Elton ( býval zlatá šňůrka) je u papky vždycky první a zabere celej naší kus misky a Ala ho musí držet, abychom se napapali my taky, ale jinak je brácha moc fajn.

Končím, protože se budu koupat v misce s vodou - hlavně jako ségra Eimy, ta vodu naprosto miluje … a misku hlídá i v noci ….  Papa Vaše Eber!

 

Nazdáááárééék ………………..

já jsem ségra všech sourozenců, héč, říkají mi Eiminka. Od svých brášků a sestřiček jsem dostala povolení, že dneska můžu napsat novinky zase pro změnu já!  Takže co je nového u nás doma ?  Zase jsme dostali odčervení, takovej fujtajbl, prskali jsme to všude kolem sebe, vypadá to, že nejvíc je odčervená naše Ala, ta se má..   Další novinka je ta, že už bydlíme ve velkým prostoru, kterej máme jenom sami pro sebe. Někdy za námi přijde mamka, ale da nám rychle napít a zase zdrhá, no, Ala říkala, že se jí ani nediví.  Jsme prej jako piraně, my sice nevíme, co to je, ale určitě je to roztomilý jako my.  Naší mamce dáváme pěkně zabrat, když přijde, tak  si hrajem na hoňku a Ala brble, že jsme jako stádo slonů. Víte, my jak tak rychle pelášíme za naší maminkou, tak nám nevadí proběhnout miskou s vodou, přes pokakaný noviny, taky přes počúraný noviny.. Ala má velkou radost, protože musí znova všecko uklízet.  Ale Ala nás má ráda, říkala, že za pár dní nám pomalu začne balit kufry a půjdeme k novým páníčkům a říká nám, jak se tam budeme mít skvěle a my se moc těšíme ..  Taky chodíme ven, lítáme po dvoře a blbneme. Ala říká, že jsme jako skákací blechy, skok - ve skoku otočka doleva, pak otočka doprava, pak skok …  no, občas nám ty skoky ale přesně nevyjdou jak chceme, chcu skočit přes bráchu a skončím v misce s vodou … no jo, ale pilujeme pilujeme ..  učíme se učíme se …. Hlavně dělat blbiny, to nám jde nejlíp …

No nic, končím, naše Ala nás jde mazlit, tak jí musíme prvně oškubat její super gatě dotrhané, počúrat ponožky a celou ji pomuchlovat. Jo, ještě Vám musím říct, že bráchovi se podařilo nakakat Ale na palec u nohy, měla obrovskou radost ….. 

Pa  zase někdy, Vaše Eimy

Mgr. Alena Šustová
Jiráskova 52
664 64 Dolní Kounice
Tel : 603 925 353
E-mail : Alenasustova@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one